ثبت درخواست در آژانس همكاری های بين المللی ژاپن (جايكا)

دولت ژاپن به منظور ارتقاي همكاري هاي بين المللي در زمينه توسعه اقتصادي و اجتماعي  در اوت ۱۹۷۴ بر اساس قانون همكاري هاي بين المللي، مبادرت به تأسيس آژانس همكاري هاي بين المللي ژاپن (جايكا) نمود. جایکا یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینه ی توسعه و رشد فناوری به دولت ژاپن و همچنین سایر کشورها کمک می‌کند. جایکا سعی دارد در برطرف کردن مشکلات مشارکت نماید. نقش اصلی جایکا پشتیبانی از این شیوه ی توسعه پویا می‌باشد.

عطف به زمینه های موجود برای همکاری با کشور ژاپن با همکاری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران؛ سفارت ژاپن در ایران و سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو، فرم اعلام نیاز و راهنمای فارسی و گام به گام جهت تکمیل آن در اینجا  قابل دسترسی میباشد.

موجب امتنان است با توجه به حوزه های تخصصی خود نسبت به تکمیل فرم با توجه به توان فنی و دانشی کشور ژاپن و اولویت های پژوهشی اصلی جمهوری اسلامی ایران و ارسال اطلاعات تکمیل شده آن به صورت اسکن شده از طریق این فرم اقدام نمایید تا امکان پیگیری بعدی و رایزنی با مراجع ذی صلاح میسر گردد.

شایان ذکر است فرم های مربوطه که نیاز به تکمیل دارند در اینجا  قابل دسترس می باشند. این فرم ها در فایل  راهنمای گام به گام نیز موجود بوده ولی به دلیل اسکن کیفیت پایینی دارند.