نشست هم انديشي مجازي ايران و چين با موضوع علوم و فناوري نانو

 

دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي، يكي از اعضاي كنسرسيوم 5 دانشگاه صنعتي برتر كشور (موسوم به UT5)، نشست هم انديشي مجازي در حوزه علم و فناوري نانو را با همكاري ساير اعضاي اين كنسرسيوم – دانشگاه هاي صنعتي شريف، صنعتي اميركبير، علم و صنعت ايران و صنعتي اصفهان برگزار خواهد كرد.

اين رويداد از سلسله رويدادهاي مشترك علمي بين­ المللي زمستاني UT5، با همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ايران و آكادمي علوم چين (CAS) است كه با رويكرد آغاز و گسترش همکاری علمی بین دانشمندان ایرانی و چینی و همچنین سازماندهی و ارتباط مستقیم دانشمندان برجسته این دانشگاه ها با همتایان چینی خود برگزار مي گردد. علاوه بر این، برنامه ویژه ای برای معرفی شرکت های نوپای ایرانی در این حوزه به پارك هاي علم و فناوري و آژانس های سرمایه گذاری چینی در اين رويداد نظر گرفته شده است.

اهداف اين رويداد عبارتند از:

  • بررسي و تبادل وضعيت علم و فناوري نانو در ايران و چين
  • ايجاد افقي تازه براي تعامل بين دانشگاه ها و موسسات برتر علم و فناوري نانو ايراني و چيني
  • بررسي و گسترش همكاري ايران و چين در علم و فناوري نانو
  • فراهم نمودن بستر براي شركت هاي دانش بنيان در زمينه علم و فناوري نانو براي معرفي خود به سازمان هاي حمايت مالي و سرمايه گذاري دو كشور

شايان ذكر است اين برنامه به صورت مجازي در روزهاي 13 و 14 اسفند ماه 1399 با حضور دو سخنران از اعضاي هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار خواهد شد.

براي اطلاعات بيشتر اينجا و ثبت نام اينجا را مشاهده كنيد.